Jablko se skořicí sirup

Neohodnoceno
  • objem: 200 ml / 500 ml
  • příchuť: šípek
  • vyrobený ručně a s ❤ na Slovácku

     

Nákupem navíc podpoříte lokálního malého výrobce.

Dárkové balení ?
69 Kč 152 Kč od 69 Kč
Momentálně nedostupné Skladem (3 ks) Zvolte variantu

Koncentrát k přípravě nealkoholického nápoje.

Složení: 100% jablečná šťáva 50%, vývar ze skořice 50%, cukr, kyselina citrónová, konzervant sorban draselný. Na 1l šťávy bylo použito 2,2 kg jablek. Na 1l vývaru bylo použito 150 g skořice.

Energetické hodnoty ve 100 g: 1122 kJ, 268 kcal. Bílkoviny 7,9 g, lipidy celkové (tuky) 0,6 g, sacharidy 58,6 g, vláknina 0,1 g, sůl 0,1 g.

 

Kód Kód: Z_MAK_07 1494/500 Zvolte variantu
Jméno značky: Makovičková Monika
Kategorie: Potraviny a nápoje z místních surovin

Ovocné a bylinné sirupy, pečený čaj

Vnorovy

 

„Už ani nevím kde, jsem poprvé ochutnala domácí bezový sirup. Okamžitě jsem si tu chuť zamilovala a začala zkoušet, jak ho vyrobit sama doma. Pár let trvalo, než jsem svůj bezový sirup dovedla k dokonalosti, aby byl přesně podle mých představ. Následně jsem začala zkoušet i jiné bylinky a ovoce. Nejdříve jsem sirupy, stylově zabalené a nadepsané, dávala jako dárky svým přátelům. Sirupy se jim líbily a chutnaly, a tak mě napadlo, že bychom mohli z mých sirupů připravovat domácí limonády v pizzerii ve Vnorovech, kterou jsme s přítelem do nedávna provozovali. Po kladných odezvách jsme se rozhodli, že sirupy zkusíme nabídnout dál,“ přibližuje svou životní dráhu Monika Makovičková.

Postupem času svůj sortiment rozšířila ještě o pečené čaje a jahodový džem s vysokým ovocným podílem až 75 %. Své sirupy vyrábí z čerstvých bylinek, ovocné sirupy ze 100% ovocné šťávy, kterou míchám s bylinkami. Nepřidává žádná chemická barviva ani umělá sladidla. Největší odměnou za poctivou práci je pak to, když slyší, že lidem chutná.