Pícka na jablko

Neohodnoceno
245 Kč
Momentálně nedostupné

Každý výrobek je ručně vyrobený, a tudíž se jedná o originál, proto se může zboží na fotkách lišit.

Kód Kód: K_CHR_09
Jméno značky: Chrástek Igor
Kategorie: Keramika
Položka byla vyprodána…

Zakuřovaná keramika

Zlechov

Igor Chrástek se seznamoval s hrnčířským řemeslem od dětství. Učitelem mu byl dědeček Vladimír Vlček a mistr Jaroslav Petráš z Buchlovic, u kterého se ve Skanzenu v Tupesích vyučil. Při jejich práci jako vnímavý a talentovaný učeň získával cenné rady, návyky a dovednosti, potřebné pro provozování oboru hrnčířství.

Patří k nejtalentovanějším kruhařům v regionu. Vyrábí polotovary pro jiné dílny, glazovanou užitkovou keramiku a jelikož chce zachovat tradici rodu, od roku 2010 se věnuje výrobě černé hrnčiny.

 

Igor Chrástek je jedním z mála keramiků v našem regionu, který zná důvěrně technologické postupy výroby tradiční černé či zakuřované keramiky, ovládá rovněž její zdobení plastickými dekory, nalepováním vzorů, tlačením prsty i hlazení pomocí křemínku. Využívá starých metod pálení v polní peci na dřevo. Jeho výrobky zakuřované keramiky vycházejí z původního tvarosloví –vyrábí tradiční hrnce, sléváky a jiné nádoby, v nichž uplatňuje vlastní výtvarné vlohy. Je držitelem ceny Vladimíra Boučka.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení