Aktuality

Kurz tkaní ze šustí

Srdečeně zveme na kurz tkaní ze šustí s paní Marií Bilíkovou, Nositelkou tradic lidových řemesel.

S sebou si vezmete jen nůžky a utěrku, vše ostatní je zajištěno.

Prijímání nových žádostí do Tradičního výrobku SLOVÁCKA a SLOVÁCKO regionální produkt

Tradiční i netradiční regionální výrobce hledají sdružení Region Slovácko a Turistická asociace Slovácko. Vypisují letos už druhou společnou výzvu příjmu žádostí těch, kteří jsou pyšní na to, co vyrábějí a chtějí dát světu na vědomí, že to vyrábějí na Slovácku tím, že získají certifikovanou značku. Výzva je platná pro dvě existující značky „Tradiční výrobek SLOVÁCKA“ a „SLOVÁCKO regionální produkt“.

Tradiční výrobek SLOVÁCKA je už etablovanou značkou a prezentuje výrobky, které jsou na Slovácku tradiční. Výrobci musí splnit přísná kritéria, která hodnotí odborníci z řad etnografů.

Značka SLOVÁCKO regionální produkt výše zmíněnou od roku 2021 doplňuje. Je určena pro všechny, kteří chtějí svou sounáležitost s regionem prezentovat, ale na Tradiční výrobek SLOVÁCKA nedosáhnou.

Cílem obou značek je podpořit drobné a střední regionální výrobce. Ti získají výhody v podobě propagace, podpory prodeje, nabídky prezentací či jarmarků v ČR nebo prodeje prostřednictvím e-shopu.

Výrobce, který má zájem se do projektu zapojit, musí vyplnit žádost o udělení ochranné známky, přiložit požadované doklady a vše doručit do 30.9.2021 na tyto adresy: Tradiční výrobek Slovácka, Masarykovo náměstí 21, 686 01, Uherské Hradiště. V případě značky SLOVÁCKO regionální produkt na adresu: Turistická asociace Slovácko, Masarykovo náměstí 115/27, 695 01 Hodonín. Požadované dokumenty jsou volně ke stažení zde:

Dokumenty pro Tradiční výrobek SLOVÁCKA: https://www.tradicnivyrobek.cz/tradicni-vyrobek-slovacka/

Dokumenty pro SLOVÁCKO regionální produkt: https://www.tradicnivyrobek.cz/slovacko-regionalni-produkt/

 

 

Případné dotazy je možné konzultovat telefonicky nebo emailem na kontaktech:

Veronika Šarátková

Region Slovácko

Masarykovo nám. 21, 686 01 Uherské Hradiště

tradicnivyrobek@slovacko.cz

+420 572 525 528, 739 525 231

Zdeněk Šmýd

Turistická asociace Slovácko

Masarykovo náměstí 115/27, 695 01 Hodonín

zdenek.smyd@slovacko.cz

+420 775 004 523

 

Modrotiskový workshop
Modrotiskovým tiskařem na jeden den
Láká Vás modrobílý svět, chcete si užít jeden den s kamarádkou a přitom si vytvořit originální výrobek? Tak to je letní modrotiskový workshop přímo pro Vás. Do tajů modrotisku Vás zasvětí Gabriela Bartošková, která je již pátou generací tiskařů v modrotiskové dílně Jochů ve Strážnici. Vysvětlí Vám co je to pop, kypa či jak poznat pravý modrotisk. Na workshopu se seznámíte s první fází výroby modrotisku, což je nanášení rezervážní hmoty na plátno pomocí raznic. Je možné si přinést i bavlněné tričko, kabelku a nebo šaty a vytvořit si vlastní originál, ve kterém zaručeně nikoho dalšího neuvidíte. Workshop se uskuteční 17. 7. 2021 ve Felixově sále na Masarykově náměstí 21 v Uherském Hradišti. Přihlášky je nutné zaslat nejpozději do 11. 7. 2021 na email: tradicnivyrobek@slovacko.cz
Více informací na www.tradicnivyrobek.cz
 

Příjem nových žádostí o známku Tradiční výrobek Slovácka

Od 1. 3. 2021  do 31. 3. 2021 přijímáme nové žádosti o známku Tradiční výrobek Slovácka.

Budeme rádi, když se rozhodnete rozšířit naše řady. Jsme značka, která na Slovácku působí již od roku 2008 a na konci roku 2020 jsme se stali také součástí Asociace regionálních značek

Naším heslem jsou tradice, kvalita, udržitelnost, ruční práce a lokálnost.

V případě zájmu si prosím prostudujte kritéria a zašlete nám žádost na email: tradicnivyrobek@slovacko.cz

TVS Kritéria pro výrobce 2021

TVS Zásady pro udílení značky 2021

TVS Žádost o udělení značky 2021

 

 

Stali jsme se součástí Asociace regionálních značek

 

S touto změnou se také pojí změna našeho loga. Jak se Vám líbí?

 

 

5 položek celkem