Aktuality

Podávání nových žádostí / Podzim 2023

Značka Tradiční výrobek Slovácka přijímá do 30. září 2023 žádosti o členství. Pokud víte o někom, kdo by si zasloužil certifikovat svou výrobu, anebo máte sami zájem, můžete své vyplněné formuláře donést na adresu Masarykovo náměstí 21 v Uherském Hradišti. V následujících týdnech po obdržení žádostí proběhne hodnotící komise odborníků, na základě které vám dáme vědět výsledek.

Veškeré informace a formuláře najdete na tomto odkaze.

 

Vaše dotazy zodpovíme na emailu tradicnivyrobek@slovacko.cz nebo telefonním čísle 572 525 528.

 

Těšíme se na Vás!

Podávání nových žádostí / Jaro 2023

Značka Tradiční výrobek Slovácka přijímá od 1. do 31. března 2023 žádosti o členství. Pokud víte o někom, kdo by si zasloužil certifikovat svou výrobu, anebo máte sami zájem, můžete své vyplněné formuláře donést na adresu Masarykovo náměstí 21 v Uherském Hradišti. V následujících týdnech po obdržení žádostí proběhne hodnotící komise odborníků, na základě které vám dáme vědět výsledek.

Veškeré informace a formuláře najdete na tomto odkaze.

 

Vaše dotazy zodpovíme na emailu tradicnivyrobek@slovacko.cz nebo telefonním čísle 572 525 528.

 

Těšíme se na Vás!

Vánoční provozní doba

Vážení zákaznici,

děkujeme za vaši přízeň v tomto roce. Děkujeme za každý nákup u nás na prodejně i tady na e-shopu, za milá slova a hlavně za podporu tradiční rukodělné výroby. Přejeme vám klidné Vánoce plné krásných tradic s vašimi blízkými a vše dobré do nového roku! ❤

My si teď dáme malý oddych od balení vašich dárků a jiných balíčků. Všechny objednávky vytvořené mezi 22. prosincem a 2. lednem budeme zpracovávat od 3. ledna, proto vás ještě poprosíme o trpělivost. Pokud byste i přesto rádi nakoupili, zastavte se za námi na prodejnu, která bude mít otevřeno v omezeném provoz

 

24. 12.  ZAVŘENO

25. 12.  ZAVŘENO

26. 12.  ZAVŘENO

27. 12.  9–16

28. 12.  9–16

29. 12.  9–16

30. 12.  9–16

31. 12.  ZAVŘENO

1. 1.     ZAVŘENO

2. 1.     ZAVŘENO (Inventura)

 


 

 

 

XIII. Přehlídka Slovácko v tradici

Srdečně vás zveme na XIII. přehlídku Slovácko v tradici, která se bude konat 26. listopadu od 9 do 16 hodin v sále Reduta na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti.

Těšit se můžete na regionální výrobky a dobroty, workshopy a ukázky řemesel. Doprovodný program obstará cimbálová muzika Oskoruša a dětský foklorní soubor Kopaničárek.

Vstupné: dospělý = 50 Kč, senior / student / ZTP = 30 Kč, děti do 10 let zdarma.

 

Více informací naleznete ZDE.

 

Sledujte novinky k akci na Facebooku!

 

Přijímání nových žádostí

Od 1. 9. - 30. 9. 2022 přijímáme nové žádosti o značku Tradiční výrobek Slovácka. Pokud víte o nějakém šikovném řemeslníkovi, který by chtěl být naší součástí, povzbuďte ho a dejte mu o nás vědět.

Více informací a kritéria přijetí na https://www.tradicnivyrobek.cz/tradicni-vyrobek-slovacka/

Dotazy rádi zodpovíme na tradicnivyrobek@slovacko.cz nebo na tel. 739 525 231

Porta Aperta - brány dílen a farem dokořán

Dne 17. 9. 2022 se otevřou brány dílen a farem dokořán. Do této akce se zapojila:

Farma Šobáňovi -  Vlčnov 35, 687 61- zde nahlédnete pod ruce rodinné farmě, která vyrábí mléčné výrobky

Strážnický modrotisk - Skácelova 1547, Strážnice 696 62 - nechte se okouzlit dřevěnými raznicemi, indigem a krásou jménem modrotisk

Kurz šití

Kurz šití je vhodný i pro úplné začátečníky. Na kurz si přineste pouze svůj šicí stroj, materiál na výrobek i brožura se základními postupy šití je v ceně. Šicí stroj je možné zapůjčit za poplatek 100Kč a je nutné tuto informaci nahlásit předem při přihlášení.

Obsah kurzu:

seznámení s funkcemi šicího stroje, měření, střih, úprava na postavu, polohování střihu, vypracování střihu, všívání zipu.

 

Gabriela Mahdalová

Nositelka ocenění Mistr tradiční rukodělné výroby Zlínského kraje

„Narodila jsem se v malé obci Černá na Vysočině. Od dětství mě obklopovaly ženy, které ve chvílích odpočinku neustále zaměstnávaly ruce pletením, háčkováním, vyšíváním a šitím. Už tenkrát jsem podlehla kouzlu tvoření. Studium na Střední průmyslové škole textilní v Jihlavě bylo jasnou volbou. Po maturitě jsem pracovala tři roky v oboru a pak se pustila na dráhu zakázkového krejčovství, která stále trvá. Pojmenovala jsem ho po babičce, která mi koupila můj první šicí stroj. Pocházela ze Zakopaného v Polsku a její křestní jméno bylo Genovéfa. Pod značkou Genové a nyní opět Genovefa již devět let tvořím v Nivnici slovácké kroje,“ říká o své životní náplni Gabriela Mahdalová.

Zabývá se hlavně těžší krejčovinou, která má právě v Nivnici hluboké kořeny. Za prioritu své práce považuje především zachování původního vzhledu kroje, proto často spolupracuje s etnografy a etnology. Tradiční techniky se snaží přenést i na současné výrobky užitného charakteru. Dbá také na to, aby materiály, z kterých šije, pocházely výhradně z České republiky.

Nahoru
22 položek celkem