Podávání nových žádostí / Jaro 2024

11.1.2024

Značka Tradiční výrobek Slovácka přijímá od 1. do 31. března 2024 žádosti o členství. Pokud víte o někom, kdo by si zasloužil certifikovat svou výrobu, anebo máte sami zájem, můžete své vyplněné formuláře donést na adresu Masarykovo náměstí 21 v Uherském Hradišti. V následujících týdnech po obdržení žádostí proběhne hodnotící komise odborníků, na základě které vám dáme vědět výsledek.

Veškeré informace a formuláře najdete na tomto odkaze.

 

Vaše dotazy zodpovíme na emailu tradicnivyrobek@slovacko.cz nebo telefonním čísle 572 525 528.

 

Těšíme se na Vás!

Přehlídka Slovácko v tradici

Zveme vás do Srdce Slovácka na jedinečné setkání řemeslníků

Kdy naposledy jste pořídili dárek přímo z rukou toho, kdo ho vyrobil?

Jen jednou za rok mají možnost setkat se na jednom místě výrobci, které spojuje láska k řemeslu a poctivost při výrobě – držitelé certifikované značky Tradiční výrobek Slovácka. Letos se tak stane poslední listopadovou sobotu, tedy 25. 11. 2023. Od 9 do 16 hodin zde budete mít i vy možnost setkat se s tvůrci kvalitních a originálních produktů s vazbou na slovácký region.

Přehlídka Slovácko v tradici se letos bude konat už po čtrnácté. Přestože do zahájení adventu zbývá od přehlídky ještě týden, prostory uherskohradišťské Reduty jsou během této akce již naplněny adventní náladou a duchem Vánoc. A tak se nabízí vybrat na přehlídce pozornost od srdce, ať už drobnost či hodnotný dar, kterým potěšíme své blízké třeba právě pod vánočním stromkem.  „Kromě toho, že zde pořídíte milé dárky, setkáte se také s jejich tvůrci. V době, kdy si můžeme zvolit, jakému zboží dáme přednost, získávají právě kvalitní a originální výrobky na hodnotě v očích mnohých z nás. Sortiment je skutečně široký. Od potravin, přes přírodní kosmetiku, dekorace, krojové součástky, až po kuchyňské vybavení či módní kousky,“ zve na přehlídku Kateřina Dvořáková z Tradičního výrobku Slovácka.

Certifikovaných výrobců je na Slovácku nyní již přes 80. Zdaleka ne všechna řemesla je ale možné v prostorách Reduty prezentovat, i tak se ale přehlídky osobně zúčastní více než 30 z nich. Konkrétně se budeme moci setkat s včelaři, malérečkami, švadlenkami krojů a krojových součástek, krasličářkami, zpracovateli dřeva či kukuřičného šustí. Nebudou samozřejmě chybět ani výrobci oblíbených „jedlých“ dárků, jako jsou sirupy, povidla, džemy nebo sušené ovoce.

A protože se nacházíme v Srdci Slovácka, těšit se můžeme i na doprovodný folklorní program v podobě cimbálové muziky Lintava. „Na co bychom pak chtěli návštěvníky obzvlášť pozvat, je odpolední módní přehlídka, které říkáme „Slovácká fešn šou“. Během ní budete moci obdivovat módní kousky z dílny Strážnického modrotiskuArimo, modrotiskové modely Miroslavy Psotkové, lněnou kolekci Jany Burešové ze Spytihněvi, šaty a modely z krojové dílny v Uherském Ostrohu – Lidové tradice a řemesla a tvorbu Tradice Slovácka z Blatničky,“ doplňuje podrobnosti k programu Kateřina Dvořáková.

Na přehlídce budete moci ochutnat také letošní mladá vína a k tomu si dát vdoleček – jako na slovácké svatbě! Mysleli jsme i na děti, které si v dílničce vyzkouší nazdobit kraslici nebo pečený perníček. Poznáte také dva výrobce, kteří letos obdrželi certifikát. Jsou jimi Levandulová farma Strání a Eko sady Komňa.

Celým dnem nás provede Romana Habartová.

Přijďte v sobotu 25. 11. 2023 do Reduty v Uherském Hradišti na XIV. Přehlídku Slovácko v tradici a nalaďte se s námi na adventní čas.

Podávání nových žádostí / Podzim 2023

Značka Tradiční výrobek Slovácka přijímá do 30. září 2023 žádosti o členství. Pokud víte o někom, kdo by si zasloužil certifikovat svou výrobu, anebo máte sami zájem, můžete své vyplněné formuláře donést na adresu Masarykovo náměstí 21 v Uherském Hradišti. V následujících týdnech po obdržení žádostí proběhne hodnotící komise odborníků, na základě které vám dáme vědět výsledek.

Veškeré informace a formuláře najdete na tomto odkaze.

 

Vaše dotazy zodpovíme na emailu tradicnivyrobek@slovacko.cz nebo telefonním čísle 572 525 528.

 

Těšíme se na Vás!

Podávání nových žádostí / Jaro 2023

Značka Tradiční výrobek Slovácka přijímá od 1. do 31. března 2023 žádosti o členství. Pokud víte o někom, kdo by si zasloužil certifikovat svou výrobu, anebo máte sami zájem, můžete své vyplněné formuláře donést na adresu Masarykovo náměstí 21 v Uherském Hradišti. V následujících týdnech po obdržení žádostí proběhne hodnotící komise odborníků, na základě které vám dáme vědět výsledek.

Veškeré informace a formuláře najdete na tomto odkaze.

 

Vaše dotazy zodpovíme na emailu tradicnivyrobek@slovacko.cz nebo telefonním čísle 572 525 528.

 

Těšíme se na Vás!

Vánoční provozní doba

Vážení zákaznici,

děkujeme za vaši přízeň v tomto roce. Děkujeme za každý nákup u nás na prodejně i tady na e-shopu, za milá slova a hlavně za podporu tradiční rukodělné výroby. Přejeme vám klidné Vánoce plné krásných tradic s vašimi blízkými a vše dobré do nového roku! ❤

My si teď dáme malý oddych od balení vašich dárků a jiných balíčků. Všechny objednávky vytvořené mezi 22. prosincem a 2. lednem budeme zpracovávat od 3. ledna, proto vás ještě poprosíme o trpělivost. Pokud byste i přesto rádi nakoupili, zastavte se za námi na prodejnu, která bude mít otevřeno v omezeném provoz

 

24. 12.  ZAVŘENO

25. 12.  ZAVŘENO

26. 12.  ZAVŘENO

27. 12.  9–16

28. 12.  9–16

29. 12.  9–16

30. 12.  9–16

31. 12.  ZAVŘENO

1. 1.     ZAVŘENO

2. 1.     ZAVŘENO (Inventura)

 


 

 

 

XIII. Přehlídka Slovácko v tradici

Srdečně vás zveme na XIII. přehlídku Slovácko v tradici, která se bude konat 26. listopadu od 9 do 16 hodin v sále Reduta na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti.

Těšit se můžete na regionální výrobky a dobroty, workshopy a ukázky řemesel. Doprovodný program obstará cimbálová muzika Oskoruša a dětský foklorní soubor Kopaničárek.

Vstupné: dospělý = 50 Kč, senior / student / ZTP = 30 Kč, děti do 10 let zdarma.

 

Více informací naleznete ZDE.

 

Sledujte novinky k akci na Facebooku!

 

Přijímání nových žádostí

Od 1. 9. - 30. 9. 2022 přijímáme nové žádosti o značku Tradiční výrobek Slovácka. Pokud víte o nějakém šikovném řemeslníkovi, který by chtěl být naší součástí, povzbuďte ho a dejte mu o nás vědět.

Více informací a kritéria přijetí na https://www.tradicnivyrobek.cz/tradicni-vyrobek-slovacka/

Dotazy rádi zodpovíme na tradicnivyrobek@slovacko.cz nebo na tel. 739 525 231

Porta Aperta - brány dílen a farem dokořán

Dne 17. 9. 2022 se otevřou brány dílen a farem dokořán. Do této akce se zapojila:

Farma Šobáňovi -  Vlčnov 35, 687 61- zde nahlédnete pod ruce rodinné farmě, která vyrábí mléčné výrobky

Strážnický modrotisk - Skácelova 1547, Strážnice 696 62 - nechte se okouzlit dřevěnými raznicemi, indigem a krásou jménem modrotisk

Kurz šití

Kurz šití je vhodný i pro úplné začátečníky. Na kurz si přineste pouze svůj šicí stroj, materiál na výrobek i brožura se základními postupy šití je v ceně. Šicí stroj je možné zapůjčit za poplatek 100Kč a je nutné tuto informaci nahlásit předem při přihlášení.

Obsah kurzu:

seznámení s funkcemi šicího stroje, měření, střih, úprava na postavu, polohování střihu, vypracování střihu, všívání zipu.

 

Gabriela Mahdalová

Nositelka ocenění Mistr tradiční rukodělné výroby Zlínského kraje

„Narodila jsem se v malé obci Černá na Vysočině. Od dětství mě obklopovaly ženy, které ve chvílích odpočinku neustále zaměstnávaly ruce pletením, háčkováním, vyšíváním a šitím. Už tenkrát jsem podlehla kouzlu tvoření. Studium na Střední průmyslové škole textilní v Jihlavě bylo jasnou volbou. Po maturitě jsem pracovala tři roky v oboru a pak se pustila na dráhu zakázkového krejčovství, která stále trvá. Pojmenovala jsem ho po babičce, která mi koupila můj první šicí stroj. Pocházela ze Zakopaného v Polsku a její křestní jméno bylo Genovéfa. Pod značkou Genové a nyní opět Genovefa již devět let tvořím v Nivnici slovácké kroje,“ říká o své životní náplni Gabriela Mahdalová.

Zabývá se hlavně těžší krejčovinou, která má právě v Nivnici hluboké kořeny. Za prioritu své práce považuje především zachování původního vzhledu kroje, proto často spolupracuje s etnografy a etnology. Tradiční techniky se snaží přenést i na současné výrobky užitného charakteru. Dbá také na to, aby materiály, z kterých šije, pocházely výhradně z České republiky.

Nahoru
22 položek celkem