Aktuality

Přijímání nových žádostí

Od 1. 9. - 30. 9. 2022 přijímáme nové žádosti o značku Tradiční výrobek Slovácka. Pokud víte o nějakém šikovném řemeslníkovi, který by chtěl být naší součástí, povzbuďte ho a dejte mu o nás vědět.

Více informací a kritéria přijetí na https://www.tradicnivyrobek.cz/tradicni-vyrobek-slovacka/

Dotazy rádi zodpovíme na tradicnivyrobek@slovacko.cz nebo na tel. 739 525 231

Porta Aperta - brány dílen a farem dokořán

Dne 17. 9. 2022 se otevřou brány dílen a farem dokořán. Do této akce se zapojila:

Farma Šobáňovi -  Vlčnov 35, 687 61- zde nahlédnete pod ruce rodinné farmě, která vyrábí mléčné výrobky

Strážnický modrotisk - Skácelova 1547, Strážnice 696 62 - nechte se okouzlit dřevěnými raznicemi, indigem a krásou jménem modrotisk

Kurz šití

Kurz šití je vhodný i pro úplné začátečníky. Na kurz si přineste pouze svůj šicí stroj, materiál na výrobek i brožura se základními postupy šití je v ceně. Šicí stroj je možné zapůjčit za poplatek 100Kč a je nutné tuto informaci nahlásit předem při přihlášení.

Obsah kurzu:

seznámení s funkcemi šicího stroje, měření, střih, úprava na postavu, polohování střihu, vypracování střihu, všívání zipu.

 

Gabriela Mahdalová

Nositelka ocenění Mistr tradiční rukodělné výroby Zlínského kraje

„Narodila jsem se v malé obci Černá na Vysočině. Od dětství mě obklopovaly ženy, které ve chvílích odpočinku neustále zaměstnávaly ruce pletením, háčkováním, vyšíváním a šitím. Už tenkrát jsem podlehla kouzlu tvoření. Studium na Střední průmyslové škole textilní v Jihlavě bylo jasnou volbou. Po maturitě jsem pracovala tři roky v oboru a pak se pustila na dráhu zakázkového krejčovství, která stále trvá. Pojmenovala jsem ho po babičce, která mi koupila můj první šicí stroj. Pocházela ze Zakopaného v Polsku a její křestní jméno bylo Genovéfa. Pod značkou Genové a nyní opět Genovefa již devět let tvořím v Nivnici slovácké kroje,“ říká o své životní náplni Gabriela Mahdalová.

Zabývá se hlavně těžší krejčovinou, která má právě v Nivnici hluboké kořeny. Za prioritu své práce považuje především zachování původního vzhledu kroje, proto často spolupracuje s etnografy a etnology. Tradiční techniky se snaží přenést i na současné výrobky užitného charakteru. Dbá také na to, aby materiály, z kterých šije, pocházely výhradně z České republiky.

1. díl seriálu Velikonoce na Slovácku

Ve spolupráci s Dobrý den s Kurýrem představujeme naše krasličářky.

Nahoru
18 položek celkem