Slovácko regionální produkt

V roce 2020 vznikla partnerská značka „SLOVÁCKO regionální produkt“. Nová značka nabízí místním výrobcům a farmářům ze Slovácka nejen možnost odlišit se od těch, kteří dodávají zákazníkům konvenční a uniformní zboží, ale také spoustu výhod. Společná prezentace a propagace, součást regionálního i celorepublikového značení, zahrnutí do společného e-shopu, prodej výrobků v nových prodejních místech, možnost účastnit se společných akcí jako jsou jarmarky, trhy, vzdělávací akce a další. Po první výzvě už má značka prvních 12 udělených certifikátů.

Jaké jsou základní podmínky pro získání certifikátu? V prvé řadě je nutné řádně si prostudovat a splnit Kritéria a zásady pro udělování a užívání značky "SLOVÁCKO regionální produkt", zaslat výrobek a Žádost o udělení značky "SLOVÁCKO regionální produkt".

O udělení značky bude poté rozhodovat komise složená z odborníků napříč obory. Ti budou hodnotit mimo jiná kritéria i použití místních surovin, podíl ruční práce na výrobě a specifičnost pro region.

 

Nové žádosti o značku SLOVÁCKO REGIONÁLNÍ PRODUKT přijímáme DO 30. 9. 2023

Níže najdete potřebné dokumenty ke stažení:

Certifikační kritéria pro značku SLOVÁCKO regionální produkt

Zásady pro udělování a užívání značky SLOVÁCKO regionální produkt

Žádost o udělení značky SLOVÁCKO regionální produkt

 

Pro další podrobnosti můžete kontaktovat:
Zdeněk Šmýd
Turistická asociace Slovácko, z. s.
tel.: 775 004 523
e-mail: regionalniprodukt@slovacko.cz