O nás

V roce 2008 vznikl projekt regionální značky Regionu Slovácko „Tradiční výrobek SLOVÁCKA“, jehož hlavní náplní je prezentace regionu prostřednictvím využití jeho specifik, podpora výrobků a výrobců s důrazem na tradici vycházející z podstaty Slovácka. Značka zaručuje především kvalitu výrobků, jejich vazbu na vymezené území, tradici výroby a šetrnost k přírodě. Od roku 2020 jsme také hrdými členy Asociace regionálních značek.

V roce 2020 vznikla partnerská značka „SLOVÁCKO regionální produkt“. Tato značka doplňuje a rozšiřuje stávající Tradiční výrobek Slovácka o kvalitní výrobky a výrobce, kteří však nutně nemusí respektovat tradici, ale vychází z ní a respektují charakter Slovácka.

Obě značky si kladou za cíl:

  • identifikaci výrobků a jejich spojitost s regionem,
  • vystupování pod jednotným brandem,
  • pomoc výrobcům s marketingem, vzděláváním, podporou prodeje,
  • šíření pouze kvalitních výrobků,
  • prohlubování destinační identity,
  • v případě Tradičního výrobku SLOVÁCKA navíc zvýšení zájmu o podporu lidových tradic a tradičních výrobků a předáváním dalším generacím.

Nositelé značky:   

Nositeli obou značek je v současné době více než 80 výrobců a jejich řady se budou i nadále rozšiřovat.

 

Možnosti zakoupení výrobků:  

Výrobky obou značek je možné zakoupit v těchto prodejních místech ZDE.

 

Prodejní expozici Tradiční výrobek Slovácka na Masarykově nám. 21 v Uherském Hradišti (vedle Informačního centra).

Regionálním centru v Hodoníně, dále v informačních centrech po celém Slovácku, v některých turisty navštěvovaných objektech, na recepcích vybraných ubytovacích zařízení, objednat na webových stránkách www.tradicnivyrobek.cz či www.slovackyprodukt.cz , nebo přímo od výrobce na vybraných trzích a jarmarcích.

Označené výrobky jsou určeny všem, kteří navštíví e-shop či nakupujícím přímo v regionech - turistům, kterým umožňuje objevovat tyto krásy regionu a užívat si jeho atmosféru novým netradičním způsobem, podpořit tak místní výrobce a zároveň si přivézt z výletu či dovolené nejen hezké dojmy, ale také kvalitní a originální výrobek ze Slovácka.