Podávání nových žádostí / Jaro 2024, Strana 2

1. díl seriálu Velikonoce na Slovácku

Ve spolupráci s Dobrý den s Kurýrem představujeme naše krasličářky.

Přijímáme nové žádosti o značku Tradiční výrobek Slovácka

Od 1. 3. - 31. 3. 2022 přijímáme nové žádosti o značku Tradiční výrobek Slovácka. Pokud víte o nějakém šikovném řemeslníkovi, který by chtěl být naší součástí, povzbuďte ho a dejte mu o nás vědět.

Více informací na https://www.tradicnivyrobek.cz/tradicni-vyrobek-slovacka/

 

Slovácko v tradici

Těšit se můžete na jarmark tradičních řemesel, nakoupit si budete moci přímo od lokálních výrobců, kteří jsou držiteli značky Tradiční výrobek Slovácka. Ochutnat budete moci regionální speciality, které jsou zaručeně bez éček. Vystoupí CM Falešnica a DFS Omladinka.

Kurz tkaní ze šustí

Srdečeně zveme na kurz tkaní ze šustí s paní Marií Bilíkovou, Nositelkou tradic lidových řemesel.

S sebou si vezmete jen nůžky a utěrku, vše ostatní je zajištěno.

Prijímání nových žádostí do Tradičního výrobku SLOVÁCKA a SLOVÁCKO regionální produkt

Tradiční i netradiční regionální výrobce hledají sdružení Region Slovácko a Turistická asociace Slovácko. Vypisují letos už druhou společnou výzvu příjmu žádostí těch, kteří jsou pyšní na to, co vyrábějí a chtějí dát světu na vědomí, že to vyrábějí na Slovácku tím, že získají certifikovanou značku. Výzva je platná pro dvě existující značky „Tradiční výrobek SLOVÁCKA“ a „SLOVÁCKO regionální produkt“.

Tradiční výrobek SLOVÁCKA je už etablovanou značkou a prezentuje výrobky, které jsou na Slovácku tradiční. Výrobci musí splnit přísná kritéria, která hodnotí odborníci z řad etnografů.

Značka SLOVÁCKO regionální produkt výše zmíněnou od roku 2021 doplňuje. Je určena pro všechny, kteří chtějí svou sounáležitost s regionem prezentovat, ale na Tradiční výrobek SLOVÁCKA nedosáhnou.

Cílem obou značek je podpořit drobné a střední regionální výrobce. Ti získají výhody v podobě propagace, podpory prodeje, nabídky prezentací či jarmarků v ČR nebo prodeje prostřednictvím e-shopu.

Výrobce, který má zájem se do projektu zapojit, musí vyplnit žádost o udělení ochranné známky, přiložit požadované doklady a vše doručit do 30.9.2021 na tyto adresy: Tradiční výrobek Slovácka, Masarykovo náměstí 21, 686 01, Uherské Hradiště. V případě značky SLOVÁCKO regionální produkt na adresu: Turistická asociace Slovácko, Masarykovo náměstí 115/27, 695 01 Hodonín. Požadované dokumenty jsou volně ke stažení zde:

Dokumenty pro Tradiční výrobek SLOVÁCKA: https://www.tradicnivyrobek.cz/tradicni-vyrobek-slovacka/

Dokumenty pro SLOVÁCKO regionální produkt: https://www.tradicnivyrobek.cz/slovacko-regionalni-produkt/

 

 

Případné dotazy je možné konzultovat telefonicky nebo emailem na kontaktech:

Veronika Šarátková

Region Slovácko

Masarykovo nám. 21, 686 01 Uherské Hradiště

tradicnivyrobek@slovacko.cz

+420 572 525 528, 739 525 231

Zdeněk Šmýd

Turistická asociace Slovácko

Masarykovo náměstí 115/27, 695 01 Hodonín

zdenek.smyd@slovacko.cz

+420 775 004 523

 

Modrotiskový workshop
Modrotiskovým tiskařem na jeden den
Láká Vás modrobílý svět, chcete si užít jeden den s kamarádkou a přitom si vytvořit originální výrobek? Tak to je letní modrotiskový workshop přímo pro Vás. Do tajů modrotisku Vás zasvětí Gabriela Bartošková, která je již pátou generací tiskařů v modrotiskové dílně Jochů ve Strážnici. Vysvětlí Vám co je to pop, kypa či jak poznat pravý modrotisk. Na workshopu se seznámíte s první fází výroby modrotisku, což je nanášení rezervážní hmoty na plátno pomocí raznic. Je možné si přinést i bavlněné tričko, kabelku a nebo šaty a vytvořit si vlastní originál, ve kterém zaručeně nikoho dalšího neuvidíte. Workshop se uskuteční 17. 7. 2021 ve Felixově sále na Masarykově náměstí 21 v Uherském Hradišti. Přihlášky je nutné zaslat nejpozději do 11. 7. 2021 na email: tradicnivyrobek@slovacko.cz
Více informací na www.tradicnivyrobek.cz
 

Nahoru
22 položek celkem