Kopřivový sirup 350ml

Neohodnoceno
  • vyroben z čerstvě natrhaných kopřiv z domácí produkce
  • Kopřivový sirup má příjemnou lahodnou a osvěžující chuť
  • vyrobený ručně a s ❤ na Slovácku
  • nákupem podpoříte lokálního výrobce
  • objem 350 ml
  • ředí se v poměru 1:8
89 Kč
Skladem (>5 ks)

Receptura našich předků

Většina z nás nemá ke kopřivám příliš pozitivní vztah, ale všechno zlé je k něčemu dobré.

Sbírané v podhůří lesů

V dnešní době se kopřivy berou pouze jako plevel. Tato mýlka je způsobena tím, že jediné, co o ní víme je, že nás dokáží jenom popálit – rozzlobit. Kdybychom však věděli (co již víme), jak nám může být kopřiva prospěšná, pravděpodobně bychom na zahrádkách nic jiného nepěstovali.

Domácí tradiční výroba

Spojení přírodních surovin a blahodárných účinků kopřivy se jeví jako ideální.

Kód Kód: Z_HUB_01
Jméno značky: Hubálová Radmila
Kategorie: Potraviny a nápoje z místních surovin

Slovácký koláček, kopřivový sirup

Sušice

 

 „Svou pekárnu, nazvanou Slovácký koláček, jsem otevřela v roce 2008. Pečeme tady tradiční koláčky podle receptu Marie Čevelové z Babic. Jedná se o svatební koláčky, které neodmyslitelně patří ke každé svatbě v našem regionu, ale také k nejrůznějším oslavám a rautům,“ přibližuje svou životní náplň paní Hubálová.

Koláčky jsou jedinečné díky tradiční receptuře a postupům výroby ověřeným předchozími generacemi slováckých hospodyněk. Každý je vyroben ručně, základem je kvalitní mouka a další suroviny pocházející z regionu. Těsto na koláčky je převalované, tedy tvořené těstem máslovým a základním kynutým. Koláčky se pečou v peci a prochází důsledným kvalitativním výběrem. Koláčky z pekárny Radmily Hubálové získaly v minulosti řadu ocenění, za všechny vzpomeňme titul Perla Zlínska. V roce 2009 titul obdržel Tvarohový koláček, v roce 2011 Jablečňáček.

„Většina z nás nemá ke kopřivám příliš pozitivní vztah, ale všechno zlé je k něčemu dobré. Význam kopřivy jsem si uvědomila v době, když jsem procházela loukou plnou kopřiv a vzpomněla si na to, že lidé dříve zpracovávali pouze rostlinky dostupné kolem sebe. Naši předkové neměli možnost nakoupit vše, co je dnes k mání, takže i ta kopřiva měla dříve velký význam jak v léčitelství, tak v jídelníčku a v neposlední řadě také v zahradnictví. Bylo normální používat dostupné bylinky,“ popisuje prvotní impulz své sirupové výroby paní Hubálová.

Kopřivy mají nejen prokazatelně pozitivní účinky na naše zdraví, navíc jsou v podání sirupů paní Hubálové i nesmírně lahodné. Není tak divu, že se jejich výroba brzy dočkala u široké veřejnosti velmi pozitivních ohlasů