Mátový sirup 500ml

Neohodnoceno
  • Objem: 500 ml
  • vyroben z čerstvě natrhané máty z domácí produkce
  • Mátový sirup má příjemnou lahodnou a osvěžující chuť
  • Je přírodně aromatický
  • vyrobený ručně a s ❤ na Slovácku
  • nákupem podpoříte lokálního výrobce
  • ředí se v poměru 1:8
105 Kč
Skladem (5 ks)

Léto bez mátové limonády, to by snad nebylo ani léto!

Mátový sirup je skvělým pomocníkem nejen při potížích s trávením a nechutenstvím, ale také při nachlazení. Máta má však i relaxační účinky a příznivě působí na kvalitu spánku.

Mátu všichni známe pro její blahodárné účinky na náš trávicí systém, kdy nám pomáhá při nadýmání, uvolňuje žaludeční křeče, zlepšuje funkci žlučníku a dokonce zastavuje i zvracení. Aroma máty také osvěží nejen vaši mysl, ale vzhledem k dezinfekčním a antibakteriálním účinkům vám osvěží i dech a posílí přirozenou obranyschopnost a imunitní systém.

Mátový sirup využijete všude tam, kde se vám bude hodit mentolové aroma. Kromě zmíněné limonády nebo alkoholického drinku si jím můžete ozvláštnit třeba zmrzlinu či moučník.

 

Doporučený poměř ředění 1:8.

Případný sediment není na závadu!

Kód Kód: Z_HUB_06
Jméno značky: Hubálová Radmila
Kategorie: Potraviny a nápoje z místních surovin

Slovácký koláček, kopřivový sirup

Sušice

 

 „Svou pekárnu, nazvanou Slovácký koláček, jsem otevřela v roce 2008. Pečeme tady tradiční koláčky podle receptu Marie Čevelové z Babic. Jedná se o svatební koláčky, které neodmyslitelně patří ke každé svatbě v našem regionu, ale také k nejrůznějším oslavám a rautům,“ přibližuje svou životní náplň paní Hubálová.

Koláčky jsou jedinečné díky tradiční receptuře a postupům výroby ověřeným předchozími generacemi slováckých hospodyněk. Každý je vyroben ručně, základem je kvalitní mouka a další suroviny pocházející z regionu. Těsto na koláčky je převalované, tedy tvořené těstem máslovým a základním kynutým. Koláčky se pečou v peci a prochází důsledným kvalitativním výběrem. Koláčky z pekárny Radmily Hubálové získaly v minulosti řadu ocenění, za všechny vzpomeňme titul Perla Zlínska. V roce 2009 titul obdržel Tvarohový koláček, v roce 2011 Jablečňáček.

„Většina z nás nemá ke kopřivám příliš pozitivní vztah, ale všechno zlé je k něčemu dobré. Význam kopřivy jsem si uvědomila v době, když jsem procházela loukou plnou kopřiv a vzpomněla si na to, že lidé dříve zpracovávali pouze rostlinky dostupné kolem sebe. Naši předkové neměli možnost nakoupit vše, co je dnes k mání, takže i ta kopřiva měla dříve velký význam jak v léčitelství, tak v jídelníčku a v neposlední řadě také v zahradnictví. Bylo normální používat dostupné bylinky,“ popisuje prvotní impulz své sirupové výroby paní Hubálová.

Kopřivy mají nejen prokazatelně pozitivní účinky na naše zdraví, navíc jsou v podání sirupů paní Hubálové i nesmírně lahodné. Není tak divu, že se jejich výroba brzy dočkala u široké veřejnosti velmi pozitivních ohlasů