Ozdoby ze šustí
- více typů
- originální a tradiční kousek
- vyrobený ručně a s ❤ na Slovácku
- šetrný k životnímu prostředí
- bude dělat radost spoustu let
Nákupem navíc podpoříte lokálního malého výrobce.
Kukuřice se na jižní Moravě pěstovala od 17. století. Naši předkové byli zvyklí využít každý materiál a tak se i z odpadních listů kukuřice brzy začaly vyrábět různé předměty. Mezi jinými i panenky pro děti, jejichž techniku výroby postupem času tvůrci dopracovali do mistrovské podoby. Jednotlivé figurky doplňují různými drobnostmi, rozvněž z přírodních materiálů, a tak vznikají skromnější i složité výjevy.
Vážení zákazníci,
v našem sortimentu najdete řemeslné výrobky, které jsou vyráběné ručně. Každý kus je proto originál. Berte tedy prosím fotografie produktu jako orientační, jelikož se každý výrobek může lišit jednotlivými dodávkami zboží.
Panenky z kukuřičného šustí mohou být typově trochu jiné, anebo se mohou lišit v drobnostech jako je účes či barva doplňků.
Pokud chcete vědět, jaký výrobek přesně máme aktuálně skladem, nejdříve nás prosíme kontaktujte na adrese tradicnivyrobek@slovacko.cz nebo se zastavte do našeho obchůdku, který najdete na Masarykově náměstí 21 v Uherském Hradišti.
Děkujeme za pochopení.
Kód | Kód: Z_SNO_13 |
---|---|
Jméno značky: | Snopková Františka |
Kategorie: | Kukuřičné šustí |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Figurky z kukuřičného šustí
Uherské Hradiště
„Drobnými ručními pracemi jsem se zabývala už od malička, k práci s kukuřičným šustím jsem se však dostala až po mateřské dovolené, v roce 1983. Tehdy jsem hledala nové možnosti uplatnění ve středisku Ústředí lidové umělecké výroby v Uherském Hradišti, kde jsem se setkala s paní Hermanovou -Prachařovou z Polešovic. Ta mě zasvětila do problematiky práce s touto přírodninou. Práce se šustím mě pohltila, zakázek bylo hodně, takže musela být postupně do práce zapojena celá rodina,“ uvádí ke svým začátkům Františka Snopková.
Po roce 1989 a po likvidaci střediska ÚLUV v Uherském Hradišti se Františka Snopková zaregistrovala jako živnostník. Nejdříve vyráběla figurky podle předlohy ÚLUV, ale pak si začala figurky vymýšlet sama. Náměty pro své stále nové originální postavičky hledá rovněž ve starých ilustrovaných kalendářích, knížkách nebo na starých fotografiích. V roce 2006 jí byla udělena Cena Vladimíra Boučka za zachování a rozvoj lidové umělecké výroby ve specifickém oboru práce s přírodním materiálem – kukuřičným šustím. Držitelka ceny Vladimíra Boučka.