Přírodní bylinné mýdlo - TMAVÉ VLASY

Neohodnoceno
  • tuhý šampon přírodního původu
  • Kombinace kvalitních rostlinných olejů a bylin šetrně umývá a pečuje o vlasy a vlasovou pokožku.
  • obsah: 100 g
  • vyrobený ručně a s ❤ na Slovácku
  • nákupem podopříte lokálního výrobce
Dárkové balení ?
200 Kč
Momentálně nedostupné

Přírodní bylinný šampon

TMAVÉ VLASY

Složení: zmýdelněné oleje (kokosový, olivový, ricinový, bambucké máslo, avokádový), nálev (slupky ořechu, kořeny lopuchu a čekanky, kopřiva), kyselina citronová, cukr, avokádový olej, kyselina mléčná, éterické oleje (citronová tráva, levandule, cedr), sušený chmel a kopřiva, extrakt z grepových jader.

Obsah balení: 100 g (+/- 5g odpar)

Použití: K zevnímu umývání vlasů dle potřeby. Vyhněte se kontaktu s očima.

Návod na aplikaci: aplikujte na vyčesané a mokré vlasy až se vytvoří bohatá pěna, vlasy a vlasovou pokožku promydlete a poté důkladně opláchněte vodou. Postup případně opakujte. Následně je možné použít tzv. kyselý oplach (např. 0,5 lžičky kyseliny citronové do 0,5l teplé vody s přidáním pár kapek éterického oleje dle úvahy, romíchat a vlasy tímto opláchnout). Poté vlasy ještě opláchněte vodou. Místo kyseliny citronové je možno použít šťávu z citrónu nebo 1 polévkovou lžíci octu. Četnost použití kyselého oplachu závisí na typu vlasů a osobní zkušenosti.

Směs bylin: dle herbářů pomáhá při péči o vlasy a vlasovou pokožku, má posilující účinek a hodí se pro tmavé vlasy.

Kód Kód: Z_PEL_15
Jméno značky: Pelikánová Pavlína - Přírodní kosmetika Velehrad
Kategorie: Bylinné výrobky
Položka byla vyprodána…

Přírodní kosmetika

Velehrad

„Má láska k bylinám sahá až do útlého dětství, které jsem často trávila u svých prarodičů ve Bzové na úpatí Moravských Kopanic, v nádherné přírodě Bílých Karpat. S babičkou jsme sbíraly běžné byliny na čaje a také vyráběly všude známou měsíčkovou mast v sádle. Do výroby vlastních bylinných mastí jsem se však pustila až po narození synů, protože jsem pro ně chtěla přírodní bylinné výrobky a ty, které byly dostupné na trhu, mi nevyhovovaly svým složením. Tak začala nová etapa mého života,“ vysvětluje Pavlína Pelikánová, co ji přivedlo na novou životní dráhu.

Nejprve si její výrobky vydobyly oblibu mezi členy rodiny a kamarády, kteří ji pak přivedli na myšlenku nabídnout přírodní masti i široké veřejnosti. Opravila tak domek v obci Velehrad, kterému říká „Bylinkový domeček“, a kde se odehrává veškerá výroba jejích voňavých produktů. Vše vzniká ručně, z bylinek nasbíraných v čisté přírodě v okolí Velehradu, Modré, Salaše, Tupes, Břestku a Žítkové. Masti jsou složeny z bylinných macerátů (kdy se různé byliny dle originální receptury macerují v extra panenském olivovém oleji) a včelího vosku od zdejších včelařů.