Švestková povidla velká

Neohodnoceno
  • hmotnost: 440 g
  • bez přidaných chemických látek
290 Kč
Skladem (5 ks)

Složení: švestky, cukr

Tepelně opracované ovoce jednodruhové.

Na 100 g hotového výrobku bylo použito 320 g ovoce. Celkový obsah sladidel 60 g na 100 g povidel.

Skladujte při teplotě 0° C až 25°C v suchu a chladu. Po otevření skladujte při teplotě od 0°C do 5°C a spotřebujte do 3 dnů.

Kód Kód: Z_CEV_10
Jméno značky: Čevelová Zuzana
Kategorie: Potraviny a nápoje z místních surovin

Povidla trnková, hrušková, jablečná

Uherské Hradiště - Jarošov

„Tradice vaření povidel v rodině přetrvávala od nepaměti. Vždy na podzim stařenka vyklidila komůrku (venkovní hospodářskou místnost), kotel na vaření brambor vyměnila za měděný, který zamazala jílem, komůrku vybílila, vydrhla podlahu a upevnila strýca (dřevěné míchadlo). Jako první jsme vařili povidla my, domácí, poté se u nás vystřídala polovina dědiny. Většinou to byla záležitost tetiček, které si vzájemně vypomáhaly s mícháním, střídaly se u strýca, kdy jedna musela vždy míchat, aby se

povidla nepřipálila. Nás, děti, vždy lákala vůně povidel a čekávaly jsme na „lízačku“, což je první přecezené ovoce,“ popisuje s malou dávkou nostalgie původ své současné životní náplně paní Čevelová. Po ukončení studií vyplynulo ze situace, že by mohla paní Čevelová pokračovat v rodinné tradici výroby povidel. Nejprve začala vařit tam, kde odnepaměti stařenky, avšak o povidla byl tak velký zájem, že prostory nestačily. Zrekonstruovali proto sklep, kde nyní povidla vyrábí.