Zástěra s kanýrem

Neohodnoceno
Plátěná, kvalitně ušitá zástěra z dílny Lidové tradice a řemesla, o.p.s. z Uherského Ostrohu. S kanýrem a výšivkou Chutě a vůně slovácké kuchyně. Délka: 70 cm (bez vázání).
 
500 Kč
Skladem (3 ks)

Popis produktu není dostupný

Kód Kód: Z_RS_46
Jméno značky: Lidové tradice a řemesla o.p.s.
Kategorie: Chutě a vůně Slovácké kuchyně

Krojové součásti

Uherský Ostroh

Společnost vznikla v roce 2006 díky projektu Středisko školy lidové tvořivosti a řemesel za podpory Strukturálních fondů EU, jehož cílem je udržet a zejména zachovat a předat tradice tvorby lidového kroje dalším generacím. Jako jedni z mála se zabývají výrobou krojů a jejich součástí tradičním způsobem. Spolupracují s institucemi, které se odborně zabývají lidovou kulturou, a ušité kroje proto odpovídají lidovým tradicím v originálních vzorech výšivek, zdobení a střihu.

Další významnou činností, jíž se zabývají, je ruční tkaní. Tímto způsobem si vyrábějí vlastní tradiční metráž. Z ní následně šijí nejen součásti krojů, ale i konfekci (často podle požadavků zájemců) a vyrábějí bytové doplňky nebo různé dárkové předměty. Do těch se snaží dát vždy kousek tradice obohacené o současné potřeby a nároky zákazníků. Tkané výrobky doplňují o techniky používané při výrobě krojů – vyšívání, šňůrování nebo cifrování.