Burdová Irena

Tradiční slovácký perník zdobený kornoutkovou technikou

Jalubí

„Zdobení perníků není jen slovácký ornament. Je to tečka, čárka, kolečko a oblouček, který se spojí do určitého tvaru, a tak se může každý pokusit něco vytvořit. Nejvíce však člověka naučí čas,“ dodává s úsměvem paní Burdová.

Ona sama se do zdobení perníků pustila v průběhu mateřské dovolené, a to nejprve pro radost svých dětí, později i pro vlastní potěšení z tvůrčí práce. Od dětství ráda kreslila, zejména slovácký ornament, s jehož prvky se seznámila díky své babičce, která byla zručnou vyšívačkou. V její rodině se výrobě perníků předtím nikdo nevěnoval, a tak všechny zkušenosti musela získávat sama.

Své umění poprvé předvedla veřejnosti v roce 2002 ve Slováckém muzeu v Uherském Hradišti, kde se setkala s dalšími řemeslníky, kteří rádi předávají své zkušenosti. O rok později poprvé prodávala své výrobky na řemeslném jarmarku. Ohlas, který její perníky vyvolaly, jí dodal odvahu, sebevědomí a chuť věnovat se zdobení perníků nadále. V roce 2017 získala cenu Vladimíra Boučka.

Perníčky můžete objednat na tel.:734 551 958

Žádné produkty značky Burdová Irena nebyly nalezeny...

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení