Kraváčková Jarmila

Krojová výšivka

Babice

Cena Vladimíra Boučka a Mistr tradiční rukodělné výroby Zlínského kraje

„K ručním pracím a zájmu o kroje mě přivedla babička, která kroj nosila. Uměla ho ale i ušít a vyžehlit. Bohužel, tuto dovednost mi už nestačila předat. Postupem času se můj zájem soustředil na výšivku, a to na křížkovou a richelie. Stále jsem však hledala někoho, kdo by mě naučil krojové vyšívání, tzv. na výřez,“ popisuje své první zkušenosti Jarmila Kraváčková.

V roce 1997 se díky své kamarádce setkala s paní Marii Rozumovou z Traplic, která byla ochotná předat své zkušenosti a dovednost krojové vyšívačky. Dalším mezníkem bylo setkání s paní Annou Gahurovou se Starého Města, která byla vyhlášenou a uznávanou odbornicí na šití a žehlení krojů. Od paní Gahurové získala staré vzory na vyšívání po její mamince, ze kterých čerpá dodnes. Zájem paní Jarmily Kraváčkové se soustřeďuje především na krojové vyšívání z oblasti Starého Města, Babic, Velehradu, Spytihněvi, Traplic, Kudlovic ale i Březolup, Bílovic, Topolné a Mařatic.

Vyšívání můžete objednat na tel. 777 971 001

Žádné produkty značky Kraváčková Jarmila nebyly nalezeny...

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení