Šobáň Petr - Rodinná farma Šobáňovi

Mléčné produkty

Vlčnov

 

 

Se zemědělstvím začal můj otec v roce 1992. Věnoval se výrobě jak rostlinné, tak živočišné. V rámci živočišné výroby se specializoval na chov dojnic plemene holštýnského.

V průběhu studia všeobecného zemědělství na Mendelově univerzitě jsem začal podnikat v zemědělství i já. Za pomoci otce a celé rodiny a přátel jsem se taktéž specializoval na chov dojnic, ale navíc i na výkrm skotu a zpracování mléka a prodej přímo z farmy. Nyní obě naše farmy čítají 140 kusů, přičemž 55 jsou dojnice a zbytek jsou telata, jalovice na obnovu stáda a býci ve výkrmu. Já hospodařím na téměř 30 ha půdy a otec cca na 85 ha.

Na konci roku 2018 jsme začali budovat  v hospodářské části našeho rodinného domu minimlékárnu, kterou jsme uvedli do provozu v únoru 2019. Vyrábíme jogurty bílé i ochucené, tvaroh, čerstvé sýry čisté, ale i s různými druhy koření. Dále vyrábíme smetanu na šlehání. Při celé výrobě je třeba ruční práce. Součástí minimlékárny je i výdejní okénko, kterým naše výrobky prodáváme. Myšlenka přímého zpracování a prodeje je udržet vyrobené mléko v regionu.

www.farmasobanovi.com

Žádné produkty značky Šobáň Petr - Rodinná farma Šobáňovi nebyly nalezeny...

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení