Estragonový sirup s mátou 500 ml

Neohodnoceno
  • objem 500ml
  • Snoubí blahodárné účinky pelyňku na trávicí soustavu s celkově povzbuzujícími účinky na celý organizmus při zachování příjemné chuti s pouze lehkým nádechem hořkosti.

  • Zaujme děti, které ho nazývají familiárně "energeťák".

  • Dospělí oceňují netradiční kořenitý nádech a variabilitu použití - s limetkou povzbudivý zejména v létě, do čaje i ve variacích s alkoholem (míchané drinky).

  • vyrobený ručně a s ❤ na Slovácku
  • nákupem podpoříte lokálního výrobce
160 Kč
Skladem (2 ks)

Složení: výluh z čerstvých bylin, cukr, kyselina citronová, citron. Tepelně ošetřeno.

Energetické hodnoty ve 100 g: 417 kJ, 100 kcal. Tuky 0 g, z toho nasycené mastné 0 g, sacharidy 25 g, z toho cukry 25 g, bílkoviny 0 g, sůl 0 g.

Doporučené ředění s vodou 1:10

Skladujte v suchu v teple do 25 °C, po otevření skladujte v chladu.

Výrobce: Mgr. Veronika Mergentalová, Hradišťská 126, 687 06 Velehrad

Kód Kód: Z_MER_04
Jméno značky: Mergentalová Veronika
Kategorie: Potraviny a nápoje z místních surovin

Bylinné sirupy

Velehrad

 

„Když jsme hledali domov pro naši rodinu, osud nás (z Hané a severní Moravy přes Brno) zavedl sem, na vřelé Slovácko, na energií nabitý Velehrad na úpatí nádherných chřibských kopců. Miluji přírodu i lidi a jsem šťastná, že můžu obojí uplatnit a propojit ve své práci. Právě tak vznikly „Tvořivé byliny“. Znamenají besedy a kurzy pro nejrůznější organizace i kolektivy – setkávání s lidmi všech věkových skupin, vzájemné předávaní inspirace. Znamenají taky čas prožitý na naší zahradě, která obdržela certifikát „přírodní zahrada“. Už ji téměř ani nepleji, jen lehce usměrňuji záplavu bylin, která tady roste ve prospěch těch, které potřebuji k výrobě sirupů a jiných produktů. Pozoruji a žasnu nad fungováním kousku země, kterému i přes naši péči ponecháme prostor pro divokost,“ uvádí Veronika Mergentalová.

Její práce to jsou také stovky hodin v kuchyni nad hrnci plnými bylin. Vznikají pak „lahve plné bylin“ – tedy něco víc, než jen sirup. Ráda experimentuje a vymýšlí nové příchutě a kombinace. Své receptury konzultuje se zkušenými bylináři a botaniky a vzdělává se na různých kurzech. Své sirupy lidem nejraději nabízí osobně, protože si pak může se svými zákazníky popovídat, a to nejen o bylinkách.

www.tvorivebyliny.cz