Tradiční výrobek Slovácka

V roce 2008 vznikl projekt regionální značky Regionu Slovácko „Tradiční výrobek SLOVÁCKA“. Značka zaručuje především kvalitu výrobků, jejich vazbu na vymezené území, tradici výroby a šetrnost k přírodě. Hlavní náplní značky je prezentace regionu prostřednictvím využití jeho specifik, podpora výrobků a výrobců s důrazem na tradici vycházející z podstaty Slovácka. V současnosti sdružuje více než 80 výrobců z celého Slovácka a stále rozšiřuje řady nositelů. 

Jaké jsou základní podmínky pro získání certifikátu? V prvé řadě je nutné řádně si prostudovat a splnit Kritéria a zásady pro udělování a užívání značky "Tradiční výrobek SLOVÁCKA", zaslat výrobek a Žádost o udělení značky "Tradiční výrobek SLOVÁCKA".

Vaši žádost a výrobek posoudí odborná komise složená z etnografů Slováckého muzea v Uherském Hradišti a Národního ústavu lidové kultury ve Strážnici, Krajského úřadu Zlínského kraje Odboru kultury a památkové péče a jednoho člena Regionu Slovácko. 

Od roku 2020 jsme také hrdými členy Asociace regionálních značek.

 

Nové žádosti o značku Tradiční výrobek Slovácka přijímáme v březnu 2022

Níže najdete potřebné dokumenty ke stažení:

Certifikační kritéria pro značku Tradiční výrobek SLOVÁCKA

Zásady pro udělování a užívání značky Tradiční výrobek SLOVÁCKA

Žádost o udělení značky Tradiční výrobek SLOVÁCKA

 

Pro další podrobnosti můžete kontaktovat:
Veronika Šarátková
Tradiční výrobek Slovácka
tel.: 572 525 528, 739 525 231
e-mail: tradicnivyrobek@slovacko.cz

 

Hnědý Prostý Koláž Post na Facebook

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení